top of page

 

Оперуповноважений КМСД Гайворонського РВ УМВС лейтенант міліції

 Нарадова Оксана Миколаївна, 

тел..2-13-45, моб. тел. 0680423842, адреса:м.Гайворон вул.Чкалова, 8.електронна адреса:ks.dan@mail.ru  

Взаємодія педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодія з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей

 

З метою реалізації положень угод про співпрацю та забезпечення взаємодії між працівниками кримінальної міліції у справах дітей з педагогічною, учнівською, батьківською громадськістю надаємо інформацію про працівника, який закріплений за навчальним закладом, його контактних телефонів, адреси.

Оперуповноважений КМСД Гайворонського РВ УМВС лейтенант міліції

 Нарадова Оксана Миколаївна,

тел..2-13-45, моб. тел. 0680423842, адреса:м.Гайворон вул.Чкалова, 8.електронна адреса:ks.dan@mail.ru

 

Основними питаннями які потребують міжвідомчої взаємодії є:

- робота у випадках виявлення факту та  розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення.

- робота з дітьми, які мають проблеми у поведінці (делінквентна, девіантна поведінка);

- робота з дітьми, схильними до проявів суїциїдальної поведінки;

- робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах ;

- робота з дітьми з особливими освітніми потребами;

- робота з батьками, які ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків;

- робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах тощо.

 

На виконання статті 5 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", пункту 11 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 383 та  згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19.12.2012 р.№ 1176 “Про затвердження Інструкції з організації роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей ” (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 січня 2013 р. за № 121/22653 ) працює Кримінальна міліція у справах дітей.

До повноважень Кримінальної міліції у справах дітей належить  організація та здійснення заходів щодо:

- профілактики з дітьми в навчальних закладах, за місцем проживання з метою запобігання вчиненню ними адміністративних і кримінальних правопорушень;

- індивідуальної профілактики з дітьми, що вчинили адміністративні та кримінальні правопорушення, були засуджені до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, звільненими зі спеціальних виховних установ;

- ужиття заходів щодо недопущення рецидивної злочинності серед дітей;

- установлення місцезнаходження дітей у разі їх безвісного зникнення;

- розкриття кримінальних правопорушень, учинених дітьми;

- виявлення та припинення фактів жорстокого поводження з дітьми, учинення стосовно них насильства, у тому числі батьками, законними представниками;

- організація надання правової та психологічної допомоги дітям, які є потерпілими в кримінальному провадженні чи стали свідками кримінального правопорушення.

 

Веселкові дні  пришкільного табору 2014р.

Anchor 6
Як покарання впливає на характер дитини

Цікаво було б довідатися, яким чином батьки знаходять такий спосіб покарання, який, з їхнього погляду, є найбільш дієвим, а на думку дітей — найбільш несправедливим? Більшість з нас робила саме так. Спостережливі батьки, як правило, здогадуються, що для їхньої дитини має особливу цінність, і здобувають ефективний метод впливу. Свідомо чи ні так виходить — не має значення.

    При надмірному використанні покарання, тим більше несправедливого, блокується природний стиль прояву індивідуальності. Тим самим подальший розвиток відбувається на основі компенсації. Виникає гіперпотреба в тому, чого нас так завзято позбавляли. Спочатку в дитинстві, а потім і в дорослому житті. Ставши дорослими людьми, ми іноді зовсім по-дитячому побоюємося втратити улюблене задоволення, щось дуже важливе для себе. Захищаючись від можливих батьківських покарань, ми як і раніше стримуємо прояви радості і зберігаємо під великим секретом джерело насолоди. Нижче-наведений тест розповідає про те, як покарання відбиваються на психіці і характері дітей.

Яким чином вас карали найчастіше?

1. Ставили в куток.2. Годинами зі мною не розмовляли.3. Застосовували тілесні покарання.4. Обмежували волю.5. Позбавляли улюбленого заняття.6. Довго читали нотації.7. Соромили при друзях і знайомих.8. Виховували криком і лайкою.9. Залишали без десерту і солодощів.

 

1. Ставили в куток

   Ви болісно сприймаєте будь-яке зауваження на свою адресу. У знайомій компанії або під час ділової зустрічі про всяк випадок ви тримаєтеся відособлено від інших і здебільшого мовчите, щоб випадково не викликати на себе гнів. Як у дитинстві, ви побоюєтеся, що серед веселощів пролунає грізний батьківський голос: «Зараз же стань у куток!» Більше всього на світі ви бажаєте чуйних стосунків. Але, погодьтеся, ваша відсторонена поведінка навряд чи кому-небудь навіває цю думку. Деякі з тих, хто все ж таки зміг домогтися вашої довіри, розуміють, чого ви хочете. Як же бути з іншими?

 

2. Годинами зі мною не розмовляли

     Дійсно, залишитися без спілкування — для вас найсуворіший іспит. І без того ви не можете справитися зі своїм почуттям провини, мучите себе вічними сумнівами. У важку хвилину, як ніхто інший, ви маєте потребу в близькій людині, якій можна розповісти все. В дорослому житті ви стали занадто балакучі, вас гнітить сама перспектива того, що вас можуть не почути. Ви з трепетом очікуєте, що от-от у розмову втрутяться батьки і скажуть: «Замовчи! Ми з тобою не хочемо розмовляти!». Напевно, тому співрозмовники сприймають вас як нестерпного зануду, який по десять разів повторює одне й те саме.

 

3. Застосовували тілесні покарання

    Батьки особливо не задумувалися, який метод виховання підійде вам найкраще — вони просто били, нерідко з метою «профілактики». Вирішуючи в такий спосіб одразу дві проблеми: залякуючи вас і забезпечуючи собі емоційну розрядку. Тяжкість покарання залежала від кількості батьківських невдач в особистому житті або кар'єрі. Кара невідомо за які провини могла гримнути як грім серед ясного неба. Збільшуючи своїми діями і без того надмірну збудливість, батьки позбавили вашу активність цілеспрямованості. Вже розпочавши діяти, ви з побоюванням думаєте: «А чи не краще вчасно зупинитися, щоб не потрапити під обстріл?» Ваша природна спонтанність, не знаходячи виходу, виявляється в несподіваних сплесках некерованого збудження. Це саме та енергія, яка могла бути використана в мирних цілях. Але саме до мирного життя ви не привчені.

 

4. Обмежували волю

    Багато батьків мріють про те, щоб їхні діти ходили по струнці. Але саме для ваших батьків це стало нав'язливою ідеєю. Забороняючи вам брати участь у спільних іграх із друзями, батьки випробовували вашу тягу до волі. Загартовували вашу впевненість у собі запевняннями в тому, що ви ні з чим не справитесь без їхньої допомоги. Підривали ваш авторитет перед однолітками, невідступно контролюючи кожен ваш крок. Поступово прагнення до волі було замінене у вас прагненням утекти від залежності за будь-яку ціну. Але, знову опинившись у скрутній ситуації, ви в глибині душі покладаєтеся на допомогу всемогутніх батьків. Покладатися на себе ви так і не звикли.

 

5. Позбавляли улюбленого заняття

    Більш за все ви цінуєте свої захоплення, вкладаючи в них усю душу. Здогадуючись про це, батьки, караючи, відбирали у вас улюблені іграшки, книги, конструктори. Одним словом, розлучали з цікавим заняттям. Такі «виховні» заходи ще більше підсилили вашу відособленість і самітність — емоційно відсторонюючись від оточуючих, ви хочете вберегти себе від можливих розчарувань і болю. Тоді вже ніхто не перешкодить займатися улюбленою справою. Ви не знаходите аргументів, які переконують хоч на краплю більше довіряти людям. Звикнувши при найменшій небезпеці ховатися глибоко в себе, ви вже навряд чи спіймаєтесь на чиюсь вудку.

 

6. Довго читали нотації 

    У результаті ваше і без того загострене почуття совісті стало ще гострішим. Нотаціями батьки домоглися лише надмірного посилення провини і змусили вважати всі добрі наміри чимось брудним, ганебним і навіть небезпечним. У вас виробилася тяжка звичка заздалегідь вибачатися і виправдовуватися перед усіма підряд. Це не додає вам ваги у власних очах і зовсім не викликає поваги серед оточення. Чужий гнів, роздратування і нетерпшня ви розглядаєте як спробу відштовхнути вас і позбавити свого доброго ставлення. У такі хвилини ви відчуваєте себе найнещаснішим з усіх мучеників. Випивши гірку чашу самоприниження до дна, любов до себе ви вважаєте розкішшю, а не нормальним явищем.

 

7. Соромили при друзях і знайомих

    Нерідко батьки застосовували дуже підступний спосіб покарання — вони привселюдно порівнювали вас з іншими дітьми, і часто це порівняння було далеко не на вашу користь, їхні зауваження вперше наштовхнули вас на думку вважати себе невдахою. По іронії долі цей спосіб покарання вибрали саме для вас, романтика й індивідуаліста по натурі, який надихається своєю несхожістю на інших. Заохочення і похвала дає вам крила, і тоді ви з легкістю злітаєте на Гелікон успіху. Засудження підрізає крила, і свою фантазію ви спрямовуєте на вигадування різноманітних виправдань, які пояснюють батькам, чому знову у вас невдача.

 

8. Виховували криком і лайкою

Ви благоговійно ставитеся до власної значимості і для вас дуже важливе суспільне становище. Батьківські крик і лайка щоразу вщент розбивали вашу самооцінку. Так невблаганна чавунна куля в пил розламує стіни будинку. Після чергового шквалу нападок ви відчували себе дуже самотньо серед величезної купи сміття із зіпсованих речей і уламків. Найсумніше те, що цей дитячий досвід буде перенесений у ваше доросле життя. Ви будете конфліктувати і відпускати уїдливі зауваження, викликаючи у відповідь вогонь на себе.

 

9. Залишали без десерту і солодощів

   У дитинстві ви нагадували ласуна Карлсона або Вінні-Пуха, який дуже любить поласувати чим-небудь смачненьким. Ваші дитячі спогади могли б бути схожими на величезну коробку з усілякими цукерками і тістечками, якби... не гіркий осад від покарання за безневинні дитячі витівки, коли батьки позбавляли вас десерту. Ви звикли наїдатися про запас і мати все про всяк випадок під рукою. Так зародилася невгамовна пристрасть до ненажерливості і накопичення. Порушення комфорту стало для вас рівносильним святотатству. Ваша головна турбота — одержувати задоволення без затримок і перерв. Це привчило вас зберігати досягнуті успіхи, але відбило бажання прагнути до нових.

 

Нацкомісія з моралі рекомендує дітя дивитись лише 50 сайтів
Anchor 7

 

Нацкомісія з моралі рекомендує дітям дивитись лише 50 сайтів

Наводимо весь перелік сайтів, які рекомендує комісія:

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури 


http://childbooks.blox.ua/html – веб-сайт „Книги для дітей” 
http://abetka.ukrlife.org/ – веб-сайт для дітей „Весела абетка” 
http://www.abetka-logopedka.org/ – веб-сайт „Світ дитини” 
http://www.kazka.in.ua/ – веб-сайт „Українська казка” 
http://www.ae-lib.org.ua/_lit_child.htm – веб-сайт „Дитяча література” 
http://www.levko.info/ – дитячий сайт „Левко” 
http://www.mysl.lviv.ua/ – веб-сайт „Країна міркувань” 
http://slovogray.narod.ru/ – літературний сайт Ігоря Січовика 
http://dytjachi-virshi.org.ua – авторський сайт „Віршики пана Назара 

Освітньо-інформаційні ресурси 

http://teacher.at.ua/ – веб-сайт „Вчитель вчителю, учням та батькам” 
www.balachka.com – веб-сайт „Пиши українською” 
http://bibliyna-istoriya.org.ua/ – веб-сайт „Біблійна історія” 
http://cikave.org.ua/pro-sajt/ – веб-сайт „Цікаво про цікаве” 
http://www.ukr-tur.narod.ru/ – веб-сайт „Світ географії та туризму” 
www.akBooks.com.ua – веб-сайт „Академічна книгарня@онлайн” 
Lcorp.ulif.orgю.ua – український лінгвістичний портал «Словники України» 
http://www.idea-ukraine.org/ – проект „Відкритий світ інформаційних технологій” 

Інтернет-сайти бібліотек та електронних бібліотек 

http://www.4uth.gov.ua/ – веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (Київ) 
http://www.chl.kiev.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України для дітей 
http://www.nbuv.gov.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (Київ) 
http://www.bukvoid.com.ua/ – веб-сайт „Буквоїд” 
http://www.nplu.org/ – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (Київ) 
http://www.ukrbook.net/ – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова (Київ) 
http://library.zntu.edu.ua/res-libr-el.html – веб-сайт „Бібліотеки в мережі Internet” 
http://lyapota.boom.ru/lib.htm – колекція посилань на кращі електронні бібліотеки 
http://book.uraic.ru/ssylki/biblioteki – Інформаційно-довідковий портал „Library.ru” 
http://www.loc.gov/ – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США 
www.bnf.fr/ – Bibliotheque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної бібліотеки Франції 
www.bl.uk/ – веб-сайт Британської бібліотеки 

Інтернет-сайти музеїв та картинних галерей України 

http://prostir.museum/ – портал „Музеи Украины” 
http://www.prostir.museum/sites/ua – веб-сайт „Музейний простір України” 
http://namu.kiev.ua/ – веб-сайт Національного художнього музею України http://www.warmuseum.kiev.ua/ – веб-сайт Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років 
http://hutsul.museum/ – веб-сайт Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття 
http://museum.odessa.net/fineartsmuseum/ – веб-сай Одеського художнього музею 
http://www.archaeology.odessa.ua/ – веб-сайт Одеського державного археологічного музею 
http://www.oweamuseum.odessa.ua/ – веб-сайт Одеського музею західного і східного мистецтва 
http://muzey.vn.ua/ – веб-сайт Вінницького обласного краєзнавчого музею http://www.museum.lviv.ua/ – веб-сайт Львівського музею історії релігії 
http://lvivgallery.org/ – веб-сайт Львівської національної галереї мистецтв 
http://honchar.org.ua/ – веб-сайт Музею I.М. Гончара 
http://www.chersonesos.org/ – веб-сайт Національного заповідника „Херсонес Таврійський” 
http://www.tmf-museum.kiev.ua/ – веб-сайт Державного музею театрального, музичного і кіномистецтва України 

Інтернет-сайти світових музеїв та картинних галерей 

http://poklonnayagora.ru/ – веб-сайт Центрального музею Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. (Росія) 
http://www.muar.ru/ – веб-сайт Державного музею архітектури ім. А.В. Щусєва (Росія) 
http://www.spbmuseum.ru/ – веб-сайт Держаного музею історії Санкт-Петербурга 
http://www.vmdpni.ru/ – веб-сайт Всеросійського музею декоративно-прикладного і народного мистецтва 
http://www.mmoma.ru/ – веб-сайт Московського музею сучасного мистецтва 
http://www.polotskmuzey.vitebsk.by/ – веб-сайт Національного Полоцького історико-культурного музею-заповідника (Білорусь) http://www.palacegomel.by/ – веб-сайт Гомельського палацово-паркового ансамблю (Білорусь)

па

Anchor 8

Пам'ятка  батькам

 

У спілкуванні зі своїми дітьми:
Радійте вашому синові, доньці. 
Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорюючим тоном. Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перериваючи. Установіть чіткі та визначені вимоги до дитини. 
У розмові з дитиною називайте як можна більше предметів, їх ознак, дій з ними. 
Ваші пояснення повинні бути простими та зрозумілими. Розмовляйте чітко, ясно. Будьте терпелячими. 
Спочатку запитуйте «що?», а потім «для чого?», «чому?». 
• Заохочуйте в дитини прагнення ставити запитання. 
• Заохочуйте цікавість, пізнання та уяву вашої дитини. 
• Частіше хваліть дитину. 
• Заохочуйте ігри з іншими дітьми. 
• Турбуйтесь про те, щоб у дитини були нові уявлення, про які вона могла б розповісти. 
• Намагайтеся, щоб дитина разом з вами щось робила по господарству. 
• Намагайтесь проявляти інтерес до того, що їй цікаво робити (малювати, співати тощо). 
• Не втрачайте почуття гумору. 
• Грайте з дитиною в різні ігри. 
• Частіше робіть щось спільно, усієї сім'єю. 
• Частіше спілкуйтеся зі спеціалістами, читайте книги про виховання дитини. 

Щоб установити довірливі стосунки з дитиною та зберегти їх:

• Не переривайте дитину, не кажіть, що ви все зрозуміли, не відвертайтесь, поки дитина не закінчила розповідати, інакше кажучи, не давайте їй приво¬ду тривожитись через те, що вас мало цікавить те, про що вона каже. 
• Не ставте забагато запитань. 
• Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова. 
• Не примушуйте дитину робити що-небудь, якщо вона втомилась, засмучена. 
• Не вигадуйте для дитини багато правил — вона перестане звертати на них увагу. 
• Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу неочікуваних стриб¬ків у розвитку дитини чи деякого регресу. 
• Не порівнюйте дитину з жодними іншими дітьми. 
Форми та тематика роботи психологічної служби з батьками

 

 

Темперамент -основа поведінки дитини

Придивившись уважніше до своєї дитини, Ви відмітите, що він відрізняється від інших дітей. Часто батьки порівнюють свого малюка з його однолітками і переживають, що він ще не уміє так добре говорити, як сусідський Петя; плаче частіше, ніж старша сестричка; у нього багато страхів або, навпаки, нічого не боїться; часто просто некерований, не те, що спокійна дівчинка, що живе навпроти. Порівнюючи дітей, батьки забувають, що кожен малюк вже з народження індивідуальний і розвивається по схемі, закладеною природою. «Індивідами народжуються, особами стають

   Поведінка і емоційні реакції дитини залежать, перш за все, від ТЕМПЕРАМЕНТУ. Тип темпераменту визначається генами, тобто є природженим. Ще в 5 столітті до н.е. Гіппократ виділив 4 типи темпераменту. Прояв того або іншого типу можна відмітити вже в ранньому дитинстві.

   Оскільки темперамент змінити не можна, дорослим потрібно знати його особливості, щоб краще розуміти свою дитину, ефективніше виховувати і розвивати його. Якщо у мами і дитини темперамент схожий, вони швидше порозуміються, якщо ж темпераменти різко відрізняються (мама – холерик, малюк – флегматик), це веде до проблем в спілкуванні з дитиною, в його вихованні, так як мама часто вимагає від нього те, на що він не здатний (бути лідером в спілкуванні з однолітками, бути розкутим, швидко одягатися і так далі). У такому разі дорослому варто підстроїтися під дитину, враховувати його індивідуальні особливості, контролювати свої емоції, щоб не зародити у малюка комплекс неповноцінності.

У чистому вигляді темпераменти зустрічаються рідко, в основному вони «змішані»: у людини виявляються риси сангвініка і флегматика, холерика і сангвініка; але все таки переважає один тип.

Отже, чотири типи темпераменту.


Сангвінік
 

     Дитину-сангвініка відрізняє виразна міміка, енергійна жестикуляція, швидка мова. Він верткий і рухомий, сльози з'являються миттєво, але малюк швидко тішиться, не злопам'ятний. Може швидко перемикатися з одного заняття на інше, але якщо йому цікаво – може займатися однією справою, не відволікаючись і не стомлюючись. Любить як рухомі ігри, так і спокійні. Добрий, не жадібний. Може бути неакуратним, незібраним, розсіяним, але в спілкуванні приємний, любить фантазувати. Переважаючий настрій – веселе, життєрадісне. Як і холерик, маленький сангвінік самостійний і наполегливий, проте ці якості виявляються тільки при зацікавленості дитини. Вам не вдасться змусити зробити свого малюка те, що він не захоче сам. Дитина може стримувати прояв своїх відчуттів, тому спалахи гніву і агресії бувають у нього украй рідко. Він швидше проігнорує Вашу вимогу і продовжить займатися своєю справою.

Малюк схильний обдумувати свої дії і вчинки; легко звикає до нової обстановки, пристосується до того, до чого ніхто не зможе пристосуватися; знаходить спільну мову з дітьми і дорослими; швидко засвоює правила поведінки, слухняний. 

  Сангвінік компромісний, це допомагає йому пережити життєві труднощі. Зазвичай швидко засипає, спить добре, прокидається з посмішкою. Засмучується рідко, легко підняти йому настрій. Такій дитині зазвичай призначено бути лідером серед інших (прагнення до лідерства виявляється вже в ранньому дитинстві), виконувати роль буфера між холериком і флегматиком.

 

Холерик   

Маленький холерик не боїться труднощів, наполегливий в їх подоланні. Завжди знає, чого хоче, наполегливий, рішучий. Якщо поставив перед собою мету, обов'язково її досягне (дістати Вашу улюблену вазу з полиці або збудувати башту з кубиків) При цьому проявить дивовижну винахідливість. Важко йде на компроміс, не прислухається до думки інших. Надмірно самостійний, часто буває запальний і агресивний.    У його поведінці багато що залежить від волі, яка дуже розвинена. Холерик енергійний, непосидючий, імпульсний; багато, голосно і швидко говорить; виразна міміка. Основне настроение—жизнерадостное, веселе, але швидко міняється; може бути нестриманий. Легко шаленіє, але швидко заспокоюється, не злопам'ятний. У вчинках немає елементу обдумування, тому може бути небезпечним для самого себе і що оточують. Нестриманість приводить до численних скарг вихователів в дитячому саду: малюк непосидючий, багато шумить, б'ється з дітьми, не дотримує правила поведінки, може нагрубіянити. З однолітками часто свариться, навіть б'ється, доводячи свою правоту силою, а не розумними доводами.      Любить грати в рухомі ігри, часто достатньо агресивні. Спить мало, прокидається рано; у їжі нерозбірливий, їсть «на льоту», «кусочничает».

   При вихованні маленького холерика від Вас буде потрібно пильність, наполегливість, строгість. Прагніть передбачити дії дитини, якщо вони таять в собі небезпеку, необхідно зупинити малюка, пояснити йому, до чого може привести його вчинок. Удома повинні діяти чіткі закони поведінки (не дуже багато забороняйте), які повинні дотримуватися всіма. Зауваження, зроблені вчасно, надають стимулюючу дію. Такій дитині необхідний великий життєвий простір, корисні виїзди на природу, походи. Корисні заняття спортом, рухомий спосіб життя. Учите дитину програвати, думати над своїми вчинками. Читайте книги і історії про героїчні вчинки, де воля і спокій творять дива. Лаяти, пояснювати неправоту краще, коли дитина заспокоїться. Не можна соромити її у присутності інших!!!

Меланхолік   

Малюк-меланхолік малоактивний, рухи його слабкі, мова тиха і некваплива. У меланхоліка багатий внутрішній світ: коли він не грає, частіше буває задумливим, сумним. Настрій коливається між пригніченим і спокійно-веселим. При цьому він дуже вразливий і хворобливо чутливий до дрібниць. Наприклад, кілька хвилин тому малюк захоплено малював, і ось вже гірко плаче. Із-за чого? Може, малюнок не вийшов або олівець зламався. Малюкові неважко знайти привід для засмучення. Плаче часто, довго і гірко. Насилу включається в ігри інших дітей, лякається чужих, але з тими, кого любить – добрий, м'який, довірливий. Такого малюка часто називають «маленьким дорослим» за його розсудливість і серйозність. Він не любить грати в рухомі ігри, розбірливий в їжі, швидко втомлюється, насилу перемикається на інший вид діяльності.    Засипає пізно, але без особливих проблем, в ліжку любить роздумувати і фантазувати; вранці встає погано, в похмурому настрої. Любить тепло, не любить спорт, ігри змагань. Соромливість, нерішучість, боязкість частіше зустрічається саме у меланхоліків. Під час адаптації до дитячого саду часто спостерігається регрес в розвитку (дитина «скачується» назад, забуває багато умінь і навики). Зате їх чутливість – застава чуйності і доброта, яка притягає до них друзів.

    При вихованні такої дитини головне – такт і терпіння. Він дуже поволі вчиться, тому що боїться нового, скрізь йому увижаються труднощі і небезпеки, при виникненні проблем відразу опускає руки. Замість того, щоб переживати, що малюк впаде з гори, Вам доведеться умовляти його залізти туди.

    Меланхоліки зазвичай старанні і старанні, але не люблять привертати до себе уваги. Вони не публічні люди, відмовляються виступати на ранках, відповідати у дошки. Будь-яке зауваження, погана оцінка приводять дитину у відчай. Тому вам доведеться постійно підтримувати самооцінку дитини, контролювати свої слова і емоції; привчайте до критики поступово, у жодному випадку не кричите, говорите спокійним голосом, приводите доводи, тут же похвалите малюка за інші досягнення або просто за старання. Утіште, якщо він заплакав, і запропонуєте свою допомогу.

    Пам'ятаєте, що накопичення проблем, грубе звернення неприйнятні для Вашої дитини, від цього він може навіть захворіти. У малюка в сім'ї повинна бути людина (мама, тато, бабуся або домашня тварина), якій він міг би повністю довіритися, постійно отримувати від нього тепло і увага.

Флегматик

   Малюк-флегматик не схильний до бурхливого виразу своїх відчуттів. Повільний мовчун, полненький, спокійний. Його міміка і жести стримані, маловиразні, мова повільна, спокійна. Завжди незворушний, добре володіє собою, як правило, слухняний. Таку дитину важко засмутити або розсмішити. Малюк рухається мало, може цілий день просидіти наодинці, граючи з улюбленою машинкою. Не варто його турбувати, він навряд чи погодиться на пропозицію поговорити або пограти в іншу гру. У флегматика декілька улюблених іграшок, він мало фантазує, грає в спокійні ігри, мало рухається. Їсть багато, не вередливий. Неохоче сходиться з новими людьми, це слід враховувати, коли починаєте відвідувати дитячий сад або просите поздороватися з тіткою на вулиці. Він також негативно реагує на порушення прийнятих в сім'ї правил поведінки, на ситуації, що вимагають негайного рішення. Якщо Ви збираєтеся йти гуляти, заздалегідь попередьте дитину, будьте готові до того, що він почне поволі одягатися, квапити марно, краще виділите більше часу. Взагалі, дитина-флегматик все робить поволі, у тому числі і вчиться. Він не меткий, насилу освоює нове і перемикається з одного заняття на інше. В той же час він дуже наполегливий, енергійний, навіть упертий, може довгий час працювати не стомлюючись.

   Головне – не обмежувати дитини в часі, не квапити. Флегматик ретельно складає іграшки, одяг, любить порядок і добротність у всьому: п'є тільки зі своєї чашки, їсть тільки своєю ложкою, в садку грає тільки своєю іграшкою. Якщо щось не так, може добиватися свого з енергійністю холерика. Самостійні рішення приймає важко, спокійно віддає право вибору іншому. Добре розвинена довготривала пам'ять, тобто довго пам'ятає вивчені вірші, пісеньки, нове учить довго і насилу. Діти вважають його нудними, але із задоволенням грають з флегматиком в традиційні ролеві ігри (лікар, дочки-матері)

   Батькам корисно розвивати творчу фантазію (творіть разом, складайте), вітаються заняття вишиванням, музикою, ліпленням, малюванням. Не дуже рано відправляйте спати на ніч, не давайте пересипати вдень, хай дитина більше рухається. Гартуйте, не давайте багато солодкого

   
Джерело: http://ostrovskogo.ok.net.ua/psich2.htm

Anchor 9
bottom of page