top of page

 

                      Матеріально-технічна та навчально-методична база

 

1.1.Загальний стан будівель  та приміщень школи

 

      Будівля школи є комунальною власністю відділу освіти Гайворонської районної державної адміністрації. Збудована у 1975 році.  Школа  має два поверхи. Додатковим окремим приміщенням  є  шкільна майстерня. Проектна потужність 624 учні. Загальна кількість кімнат – 34. Технічний паспорт на будівлю установленого зразка споруди й інженерні  мережі в нормі. Всі приміщення школи відповідають вимогам нормативних документів, що регулюють впровадження освітньої діяльності, будівельних і санітарних норм. У школі функціонують спортивний зал, бібліотека, їдальня, дві майстерні, історико-краєзнавчий музей, літературна світлиця Галини Берізки. За результатами щорічного огляду  школи будівлі знаходяться в задовільному стані і не потребують капітального ремонту.  Це є результатом системної роботи  протягом року  адміністрації школи та допоміжного персоналу по дотриманню належного санітарного  та технічного стану приміщень школи.

 Корисна площа всіх приміщень 3373 м2.

Навчальні –972 м2                                                                                                   

 Спортзал –200 м2                                                                                            

Майстерня – 250 м2                                                                                             

Майданчик –310 м2                                                                                            

 Бібліотека –100 м2                                                                                           

 Методкабінет – 60 м2

   Відповідно до рішення Могильненської сільської ради школа має земельну ділянку, де розмішуються спортивний майданчик, садок, зони відпочинку, господарські будівлі у розмірі  2,82 га. Стан шкільної та пришкільної території задовільний. Недоліком є відсутність огорожі навколо школи. У задовільному стані знаходяться зелені насадження, клумби, спортивний майданчик та стадіон.                                           За результатами обстеження школи комісією  у серпні місяці та акту районної санстанції - технічний та санітарно гігієнічний стан будівель та приміщень школи відповідає державним санітарним  правилам та нормам.

   Фінансово-господарська діяльність школи ведеться відповідно до Інструкції про бухгалтерський облік в бюджетних установах,  діючих нормативно-правових актів, наказів по школі та рішень Ради школи. Отримання та витрата коштів для фінансового забезпечення діяльності школи здійснюється відповідно кошторису з дотриманням нормативів бюджетного фінансування. Документи фінансово-господарської діяльності ведуться чітко, достовірно, правильно. Матеріальні цінності школи своєчасно оприбутковуються та списуються. Розподіл добровільної спонсорської матеріальної допомоги батьків здійснює Рада школи. На  матеріали є акти, чеки. Поточний ремонт школи здійснюється за рахунок  благодійної допомоги. У 2005 році за рахунок  районного бюджету було здійснено ремонт м'якої покрівлі школи. У 2006 році  також за рахунок районного бюджету власними силами здійснено ремонт м’якої покрівлі  майстерні.  Силами батьківського комітету було проведено ремонт  внутрішніх туалетів. У 2009 році силами педагогічних працівників,  місцевого бюджету  придбано та встановлено два нових водогрійних котли, при підтримці благодійного фонду Сергія Тигипка замінено 34 вікна на  енергозберігаючі. Загалом по школі замінено 43вікна.

       З 2010 року школа співпрацює з волонтером Корпусу Миру Катеріною Джонсон, яка шляхом участі в конкурсі СПА-проектів збагатила матеріальну базу школи. Було придбано мультимедійний проектор, кольоровий принтер,  закуплено матерію  для пошиття костюмів для художньої самодіяльності  школи та символіки дитячої організації«Дивосвіт».

        За наказом  начальника відділу освіти щорічно в жовтні проводиться інвентаризація шкільного майна та обладнання. Відповідний наказ видається по школі. В складі комісії обов’язково є працівник бухгалтерії  відділу освіти.

 За останні три роки порушень не виявлено.                                        

 

1.2. Зовнішня естетична культура школи

     Загальна площа земельної ділянки складає 2,82га. На цій території розташовані: основне приміщення школи, майстерня, котельня. Територія школи  неогороджена, зелена зона складає  40% території.  Під'їздні шляхи та прилягаючі до школи території заасфальтовані. Частину території школи займає спортивний майданчик, обладнання якого пофарбоване і має гарний вигляд. У парку школи встановлені лавки для відпочинку . Територія школи завжди в охайному вигляді.

1.3. Дотримання охорони праці та безпеки життєдіяльності

Дотримання техніки безпеки, охорони праці здійснюється  з метою збереження здоров'я й життя всіх учасників навчально-виховного процесу, реалізації та захисту їхніх основних прав та інтересів, що вимагає чинне законодавство. Тому питання охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки, електробезпеки, техніки безпеки, безпеки життєдіяльності є об'єктом систематичного контролю з боку адміністрації школи, однією з головних тем обговорення на педагогічних радах, нарадах при  директорові, зборах трудового колективу.

Організацію роботи з охорони праці, згідно з розподілом функціональних обов'язків, здійснює  заступник   директора  з  навчально- виховної   роботи

Горобець О.Ф. Стан роботи з охорони праці та техніки безпеки під час навчально-виховного процесу перебуває під щоденним контролем директора школи Яремчука О.Л., медичного працівника Рабенюка С.М., завідуючого господарством Петухової О.В.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу та Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти,

 

затвердженого наказом МОН України № 563 від 01.08.01., інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи  з охорони праці та безпеки життєдіяльності, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.  

 На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. У навчальних кабінетах створено безпечні умови праці та навчання. Тематичні куточки несуть інформацію про норми охорони праці та безпеки життєдіяльності,  містять Правила техніки безпеки та виробничої санітарії. Робочі місця організовано належним чином. Актами-дозволами на проведення занять щорічно підтверджується дотримання вимог техніки безпеки та охорони праці в кабінетах підвищеної небезпеки (фізики, інформатики, хімії та біології, спортивному залі, майстернях). Кабінети забезпечені комплектами первинних засобів гасіння пожежі. Також у приміщеннях  школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці учнів під час навчально-виховного процесу, розміщено агітацію з безпеки життєдіяльності, оформлено куточок з охорони праці. Уся необхідна документація, що регламентує цей напрямок роботи наявна, оновлюється і зберігається належним чином.

Вступний інструктаж з питань охорони праці з прийнятими на роботу працівниками з обов’язковою реєстрацією в журналі відповідної форми під підпис проводиться згідно з Положенням про навчання з охорони праці. Первинні, повторні, цільові інструктажі з педагогічними працівниками на робочому місці проводяться своєчасно згідно з Положенням про навчання з охорони праці. Журнали реєстрації інструктажів ведуться згідно з нормативами. Усі необхідні документи систематизовані, входять у номенклатуру справ, маючи закріплений за собою код.

Систематично здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. За останні навчальні роки не трапилося жодного випадку дитячого травматизму під час навчально - виховною процесу. Щорічно на початок навчального року оформляються:

  • дозвіл СЕС на експлуатацію харчоблоку;

•         акт санітарно-технічного стану;

  • акти-дозволи на проведення навчальних занять у шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки: кабінетах хімії, фізики, інформатики, майстерні, спортивному залі.

На початку кожного навчального року видається наказ про затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників школи, в якому передбачено розділ «Заходи з охорони праці». Посадові обов'язки працівників,

інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності затверджені наказом з основної діяльності від 14.01.2013 року № 5. Інструкції складено відповідно до Положення про розробку інструкцій з

 

 

охорони праці, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України .

У наказі з основної діяльності від 27серпня 2012 року №47 «Про організацію роботи з охорони праці» визначені відповідальні за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально - виховного процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальні за електрогосподарство й пожежну безпеку.

Відповідно до плану роботи проводяться навчання працівників школи з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки. Ведуться журнали реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці для працівників та учнів.

Питання охорони праці  обговорюються на засіданні педагогічної ради, нарадах при директорові. Питання безпеки життєдіяльності учнів обговорюються на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах в колективі.

  З метою покращення умов праці між адміністрацією та профспілковим комітетом школи укладено колективний договір на 2011 - 2015 роки, який зареєстровано в управлінні праці та захисту населення Гайворонської райдержадміністрації №413від 09 березня 2010 року                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Колективним договором передбачено розділ «Охорона праці» та складено Комплексні заходи по досягненню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям.   Двічі на рік, у грудні та червні, проводиться аналіз ( за потребою ) причин виробничого травматизму  та профзахворювань. При прийнятті на роботу та в її процесі з працівниками проводиться навчання з охорони праці. Для основних категорій працівників адміністрацією школи розроблено посадові інструкції, які затверджені директором школи. Щороку організовано безоплатні  попередні та періодичні медогляди для працівників. Протягом грудня місяця 2007 року проведено атестацію робочих  місць за умовами праці.

 З метою забезпечення безпечного проведення навчально-виховного процесу адміністрацією школи проводиться ряд комплексних заходів відповідно до річної циклограми з охорони праці:

  • Оформлення акту підготовки школи до нового навчального року;

  • Видання наказу «Про призначення відповідальних осіб за роботу з охорони праці та безпеку життєдіяльності»;

  • Проведення вступного інструктажу з учнями та новоприбулими працівниками;

  • Видання наказів «Про організацію роботи з охорони праці в поточному навчальному році», «Про посилення протипожежного захисту в осінньо-зимовий період», «Про дотримання пожежної безпеки під час новорічних свят»;

  • Наказ «Про заходи щодо запобігання дитячого та виробничого травматизму»;

  • Перевірка захисного заземлення й опору ізоляції електромереж;

  • Контроль за проведенням конкурсів знавців пожежної справи та правил дорожнього руху;

 

  • Підсумки роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності за навчальний рік;

  • Звіт комісії з охорони праці на зборах трудового колективу. 

1.4.Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень, спортзалів, спортмайданчика.

 Навчальні класи та кабінети школи забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість проводити  навчально-виховний процес на належному рівні. Обладнання кабінету фізики та хімії відповідає вимогам Типового переліку для загальноосвітніх шкіл. Кабінет фізики електрифіковано, учнівські місця обладнані розетками з напругою 12 вольт, розподільні щити та проводка відповідають нормам техніки безпеки та ПТЕ електроприладів. Класні кімнати початкових класів та навчальні кабінети обладнані меблями згідно з вимогами до вікового складу учнів.  Спортивний зал школи обладнано типовим та нестандартним  обладнанням, що дає змогу  якісно виконувати програму з фізичного виховання. На спортивному майданчику  встановлено нестандартне обладнання. Комп'ютерний клас забезпечений меблями.

1.5. Забезпеченість сучасною комп’ютерною технікою.

Забезпеченість сучасною комп'ютерною технікою є оптимальною. Для виховання інформаційно-освіченої особистості створено належні умови. Інфор-матика викладається в 9,11 класах. Є комп'ютерний клас на 10 робочих місць. Кабінет інформатики відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, про що  свідчать акти перевірки дотримання санітарних умов, підписані Гайворонською районною санітарно - епідеміологічною станцією.

У школі функціонує вихід до глобальної мережі Інтернет. Школа має електронну пошту .

У порівнянні, наприклад, з 2005 роком, кількість вчителів, які володіють інформаційно-комунікаційними  технологіями, зросла на 80% . В  2005-му році тільки 10% педагогічних працівників уміли користуватися комп’ютерами.

Протягом п'яти років систематично проводяться заходи щодо  підвищення комп'ютерної грамотності педагогів:

·        Робота постійного діючого семінару з комп'ютерної грамотності ( дві групи вчителів відповідно до рівнів володіння комп'ютерною грамотністю ).

·        Робота з індивідуального консультування вчителів, які опановують інформаційно - комунікаційні технології.

·        Тематичні семінари,  спрямовані на формування мотивації педагогів до оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями та на конструювання уроків з їх використанням.

Для учнів та їхніх батьків комп'ютерна база є доступною і в позаурочний час. Протягом трьох років проводяться у січні місяці місячник «Безпека в Інтернеті», заходи щодо безпечного користування Інтернетом учнів та батьків, конкурси з інформатики та комп'ютерної грамотності « Бобер»,  індивідуальні консультації всім бажаючим. Кабінет інформатики є редакцією шкільної газети «Дивосвіт». Школа має два мультимедійних проектори,  які постійно використовуються в навчально-виховному процесі.

      Загалом спостерігається тенденція активізації використання інформаційно - комунікаційних технологій за всіма напрямами навчально - виховного процесу.

1.6. Забезпеченість навчально-методичною та довідковою літературою, ефективність їх використання.

 Бібліотечний фонд школи складає 16310  примірників, з них художньої літератури , методичних посібників   - 1631. У тому числі підручників – усього –3985   

 

 

 

 

 

bottom of page